KKK/PTT

Mik azok a KKK/PTT-k?

KÉPZÉSI ÉS KIMENETI KÖVETELMÉNYEK (KKK), PROGRAMTANTERVEK (PTT)

A Képzési és Kimeneti Követelmény (KKK) határozza meg egy-egy szakma ellenőrzési, mérési, valamint az értékelési rendszer kialakítását és működését biztosító kereteit. Ez a dokumentum gyűjti össze azokat a követelményeket, amelyek szükségesek az eredményes szakmai vizsgához. A KKK ezért a szakmai oktatás alapja, az ebben meghatározottak szerint kell felépíteni az egyes szakmák megszerzésére irányuló szakmai oktatást, s ebben kerülnek rögzítésre a szakmai vizsga követelményei is.

A Programtanterv (PTT) tartalmazza az egyes szakmákhoz kapcsolódó tanulási területekhez rendelt tantárgyak és témakörök óraszámát évfolyamonként, a tanulási területek részletes szakmai tartalmának leírását, valamint a részszakmák ajánlott szakmai tartalmát. A PTT a szakmai oktatás kötelező foglalkozásainak összesített számát tekintve kötelező érvényű, illetve ajánlásként szolgál a szakképző intézmények szakmai programjának kidolgozásához.

Mezőgazdaság és erdészet

Földmérő, földügyi és térinformatikai technikus

KKKPTT

Kertész