Egyéb képzéseink

(szj szám)
Képzési  idő Tagozat Belépés feltétele

Mezőgazdaság és erdészet
Aranykalászos gazda 480 óra esti alapfokú iskolai végzettség vagy a Dobbantó program elvégzése
Faiskolai kertész 480 óra esti alapfokú iskolai végzettség vagy a Dobbantó program elvégzése
Parkgondozó 360 óra esti alapfokú iskolai végzettség vagy a Dobbantó program elvégzése
Kerti munkás 360 óra esti alapfokú iskolai végzettség vagy a Dobbantó program elvégzése

KÖLTSÉGTÉRÍTÉSES SZAKMAI KÉPZÉS

Képzéseinket költségtérítéses formában, az év bármely szakában, tanévtől függetlenül indítjuk.

A résztvevők felkészült oktatók irányításával, megfelelő eszköz és technikai háttér mellett sajátíthatják el a szakmákhoz szükséges ismereteket. A bizonyítvány megszerzésével jelentősen növekszik a munkavállalók munkaerőpiaci esélye.

Egyes képzéseink pályázati forrásból támogatott formában indulnak.

• december 31.-ig még indíthatók az OKJ szerinti felnőttképzések.
  • januártól részszakmák és szakképesítések megszerzésére nyújtunk lehetőséget intézményeinkben.
  • Intézményeink többségében hatósági jellegű képzéseket is szervezük: Mezőgazdasági vontat-vezető képzés (T jogosítvány); 80 órás növényvédelmi alaptanfolyam (növényvédelmi zöldkönyv).

Kamatmentes hitelkonstrukció a szakképzésben

A szakképző intézményekben tanulói vagy felnőttképzési jogviszonnyal rendelkező, illetve legalább 3 hónapos képzési időt meghaladó képzésben résztvevő tanulók számára 2021. május 31-től állnak rendelkezésre az államilag támogatott, kedvezményes Képzési Hitel megoldások a Diákhitel Központ kínálatában.

A szabad felhasználású, kedvezményes kamatozású Képzési Hitel1 és a kizárólag a képzési díjak megfizetésére felhasználható, kamatmentes Képzési Hitel2 esetén az igénylés menete hasonlóan fog megvalósulni, mint a felsőoktatási diákhitel esetén.

18 és 55 életév közöttiek részére

Kik jogosultak a hitelre?

• Akik elmúltak 18 évesek, de még nem töltötték be az 55. életévüket,
  • szakképző intézménnyel kötött szakmai oktatáshoz kapcsolódóan tanulói jogviszonnyal vagy felnőttképzési jogviszonnyal rendelkeznek,
  • legalább három hónapos képzési időt meghaladó képzéshez kapcsolódóan felnőttképzési jogviszonnyal rendelkeznek.

Családi kedvezmény érvényesítése

A visszafizetésre az igénylő döntésétől függően minimum egy, maximum tíz év áll majd rendelkezésre. A képzési hiteleknél is érvényesíthető lesz a családi kedvezmény: a Diákhitel Központ a második gyermek megszületése esetén az édesanya felvett képzési hitelének felét, míg a harmadik gyermek megszületése után a teljes hitelösszeget elengedi.

A törlesztést a képzések elvégzését követő negyedik hónapban kell megkezdeni.

A képzési hiteleket kényelmesen és papírmentesen, elektronikus úton, ügyfélkapus azonosítással lehet igényelni 2021. május 31-től a  www.diakhitel.hu oldalon.

Az intézményi (Centrum) felnőttképzési nyilvántartási szám: E-000053/2013

Új felnőttképzési nyilvántartásba vételi szám:          B/2020/003046 és E/2020/000385

MINŐSÉGPOLITIKAI NYILATKOZAT

ÁLTALÁNOS KÉPZŐI ADATKEZELÉSI TÁJÉKOZTATÓ